Funkčný tréning ponúka mnoho benefitov, či už v oblasti individuálnych alebo kolektívnych športov. Ponúka zlepšenie a posilnenie problémových oblastí Core, predovšetkým však kĺbových segmentov nevynímajúc chrbticu.

Šport, vrcholový ale aj rekreačný, vyžaduje zdatnosť vo všetkých aspektoch pohybových zručností, či už je to dynamika, stabilita, funkčná sila, no predovšetkým bezbolestný rozsah kĺbov, funkčnosť a pevnosť pomocných svalových zariadení a mäkkých štruktúr, na čo sa bohužiaľ dnes nekladie dôraz. Na športovcov je vyvíjaný tlak na čoraz vyšší výkon. Tí sa veľmi často stretávajú s problémami, ako sú bolesti kolien a imobilita bedrových a ramenných kĺbov, no predovšetkým s čoraz viac rozvinutými problémami v oblasti chrbtice.

Odborne vedený funkčný tréning pomáha so správnym rozvojom a posilnením problematických kĺbov, podporuje stabilitu výkonu a agilitu v danej športovej oblasti. V našom tréningovom procese sa zameriavame na diagnostiku pretrvávajúcich problémov, odstránenie bolesti a posilnenie hlbokého stabilizačného systému, no predovšetkým na nastavenie správneho tréningového procesu na dosiahnutie maximálneho výkonu s ohľadom na zdravie a radosť zo športu, ktorý milujeme.