Vyskúšajte úvodný tréning za 1€. Úvodný tréning s osobným trénerom je u nás v Cvičisku bez záväzkov.

Vyskúšajte úvodný tréning za 1€. Úvodný tréning s osobným trénerom je u nás v Cvičisku bez záväzkov.

Vyskúšajte úvodný tréning za 1€. Úvodný tréning s osobným trénerom je u nás v Cvičisku bez záväzkov.

X

Tieto otázky by ste si mali zodpovedať predtým, ako sa rozhodnete stať členom akéhokoľvek fitness centra

Fakt, že nie všetky fitness centrá a telocvične poskytujú rovnakú kvalitu, je nám všetkým úplne jasný . Niektoré dbajú na kvalitu služieb, čistotu a poriadok, zatiaľ čo iné zamestnávajú menej kvalifikovaných trénerov, šetria na upratovacom personále, alebo sú také preplnené, že čakaním na jednotlivé stroje strávite viac času ako samotným cvičením.

Predtým, ako sa rozhodnete pre akékoľvek zariadenie, urobte si prieskum a zodpovedzte si nasledujúce otázky.

Rozumejú inštruktori tomu, čo robia?

Ak plánujete navštevovať skupinové lekcie, je jasné, že predtým, ako si vôbec členstvo kupite, musíte vedieť, kedy sa lekcie konajú.

Je však rovnako dôležité navštíviť jednu alebo dve hodiny, aby ste si mohli overiť, či znalosti a profesionalita inštruktorov spĺňajú vaše očakávania.

Nezáleží na tom, aké množstvo kurzov vami vybrané miesto ponúka. Pokiaľ inštruktori nie sú skúsení profesionáli, nestojí to za to, aby ste riskovali zranenie.

 

Je tam dostatok miesta?

Pri rozhodovaní o tom, ktoré miesto je pre vás to správne, by ste si mali určite všimnúť usporiadanie priestorov a rozloženie vybavenia. Ubezpečte sa, že tam nájdete to správne vybavenie, funkčné stroje, s čo je najdôležitejšie – vhodný priestor pre typ cvičení, ktorým sa chcete venovať. Ak nemáte dostatok priestoru na väčšinu cvikov z vášho tréningového plánu, alebo sú stroje, ktoré chcete používať neustále obsadené, potom skutočne nezáleźí na tom, či sú nové alebo nie.

 

Máte možnosť dať si po tréningu proteínový nápoj? A využijete ju?

Ak ste typ človeka, ktorý okrem možnosti zacvičiť si využíva aj všetky ostatné služby, ktoré fitness centrum ponúka, je dobré informovať sa o nich predtým, než si zakúpite členstvo. Máte k dispozícii napríklad saunu, hygienické potreby, prípadne možnosť občerstvenia? Vyhovuje vám daná ponuka? Ak dané služby využívať neplánujete, má zmysel za ne vôbec platiť?

 

Je tam plno v časoch, keď plánujete chodiť cvičiť?

Je úplne jedno, či má vami nájdené fitness centrum dokonalé vybavenie a úžasný rozvrh skupinových lekcií, keď si neviete nájsť miesto na cvičenie a všetky lekcie sú neustále obsadené.

Navštívte vami vybrané miesto v čase, kedy plánujete chodiť cvičiť. Poobzerajte sa okolo seba a všímajte si, koľko ľudí v danom čase cvičí, prípadne aká je obsadenosť skupinových lekcií. Ak je tu okrem vás plno ďaľších ľudí, asi by ste mali prehodnotiť čas, kedy plánujete fitness centrum navštevovať, alebo sa poobzerať po inom mieste.

 

Čo o danom mieste vravia súčasní klienti?

Keď chcete skutočne spoznať výhody a nevýhody vami vybraného fitness centra alebo telocvične, nikto vám nedá objektívnejší názor ako ľudia, ktorítu cvičia už nejakú dobu. Ak sa to, čo sa dozviete, zhoduje s vašimi očakávaniami, potom ste na tom správnom mieste.

Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.